Σπερχογεία - Ηρακλής Καλαμάτας 0-0

Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2011 Δημήτρης Μ.

Πρεμιέρα πρωταθλήματος για την Α΄ Τοπική Μεσσηνίας με ντέρμπι το οποίο έληξε ισόπαλο 0-0 ανάμεσα στην Σπερχογεία και τον Ηρακλή.

Το φιλμ του αγώνα:

Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν αμήχανο σαν μια κλασσική πρεμιέρα πρωταθλήματος. Ο Ηρακλής είχε την κυριαρχία του παιχνιδιού στα πρώτα λεπτά με λίγες ευκαιρίες να χάνονται. Η Σπερχογεία με το πλούσιο και φέτος αγωνιστικά υλικό,όμως δεν άργησε να απαντήσει και σπατάλησε μερικές ενέργειες που μπορούσαν να καταλήξουν σε γκολ,στάθηκαν όμως άτυχοι γιατί βρήκαν σε μεγάλη μέρα με μια φοβερή εμφάνιση τον Σπάλλα. Ακαταλαβίστικα σφυρίγματα υπήρξαν πολλά από τον κ.Νίκα.Kαι η μη τήρηση του κανονισμού του FAIR PLAY ήταν και αυτό μέσα στο σημερινό παιχνίδι. Η επίσκεψη λοιπόν του Ηρακλή στο τοπικό γήπεδο της Σπερχογείας μόνο φιλόξενη δεν ήταν! Οι αλλαγές που έκανε ο έμπειρος τεχνικός Τάσος Χαρίτος κράτησαν το 0 στην άμυνα στα τελευταία λεπτά.